Skip to content →

10 Adımda 2018 Kışlık Ayakkabı Modelleri

Tarz bir giyimin en önemli parçalarından birisi ayakkabılardır. 2018 ayakkabı modasını 10 adımda inceleyeceğiz.

1) Çizme Boyu Uzuyor

Bu yılın en dikkat çeken parçalarının başında bütün bacağı kaplayan çizmeler gelecek. Ünlü model Kendall Jenner’ın tercihi olan çizmeler onun Instagram paylaşımından sonra herkesin dikkatini çekti.

kirmizi-ayakkabi-modasi-2017-2018.jpg
 

2) Hep Kırmızı Yine Kırmızı

Bu yılın kış ayakkabı modasında karşımıza çıkacak en önemli detaylardan birisi her model çizmede, ayakkabıda, botta kırmızı renktir. Kırmızı renkli ayakkabılar kışın tarzıyla dikkat çekmek isteyen herkesin tercihi olacak gibi.

3) Sivri Burun

Zarif kadın ayakkabısı diye de adlandırılan sivri burun ayakkabılar bu kış modasının vazgeçilmez parçalarından birisi olacak. Kışlık ayakkabı için alışık olduğumuz önü yuvarlak olması algısını bu kış kıracak gibi sivri burun ayakkabılar.

Pembe-beyaz-desenli-topuklu-ayakkabi-modeli.jpg

 

4) Topuklarda Desenler

Bu kış modasının en dikkat çeken detaylarından birisi topuklarda yer alan desenlerdir. Heykel modelli topuk desenleri, çakmak şeklindeki topuklar ve envai çeşitle zenginleştirilmiş topuk modelleri göz zevkimize çok yarayacak gibi.

5) Bir Adım Önde Olan Erkek Tarz Ayakkabılar

Özellikle iş dünyasında bu kış çok sık görüleceğimiz modellerden feminen ayakkabılar.

6) Metalik Tonlar

Gündelik hayat ile metalik tarzı birleştirmek cesaret ister. Bu kış modasında bunu yapanlar herkes tarafından alkışlanacak gibi. Birçok markanın defilesinde gördük ki metalik tonlu kışlık ayakkabılar bu senenin vazgeçilmezi olacak. Şimdiden nasıl kombin yapılacağı büyük merak konusu.

seffaf-ayakkabilar.jpg

 

7) Şeffaf Ayakkabılar

İlk düşünüldüğünde kış ayakkabı modasına aykırı gibi dursa da bir süre sonra gözlerimiz şeffaf ayakkabıları kışın sokakta görmeye alışacak gibi. Defilelerin en ilgi çeken parçaları arasında şeffaf ayakkabılar vardı bu kış modası için.

8) Tekstil Ayakkabıları

Genellikle kazaklarımızda, pantolonlarımızda nakış ve benzeri tekstil desenlerini çok sık görüyoruz son yıllarda. 2018 kış modasında ayakkabılarımızda da tekstil desenleri kendini gösterecek. Tekstil şıklığının ayakkabı modelleri ile birleşmesi şimdiden moda dünyasını canlandırdı.

9) Beyaz Ayakkabılar

Genelde gelinlikle yahut özel günlerle eşleşmiş olan beyaz ayakkabılar bu kış modasında sokakta da sık sık karşımıza çıkacak.

10) Yılan Derisi

Baştaki yılan olmak üzere sürüngen derisi modellerinden ilham alınarak tasarlanan ayakkabılar bu kış modasında sık sık karşımıza çıkacak. Kabartma deri ayakkabılarda çok rahat dükkânlarda bulabileceğimiz seçeneklerden olacak.

Published in Ayakkabı Terlik Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir