Skip to content →

2017’nin En Güzel Çanta Modelleri

Eskiden özel günlerde kullanılan portföy çantalar, günümüzde bir modernlik kazanarak çeşitlik boylarda ve desenlerde olmak üzere kullanılmaya başladı.

1- Portföy Çantalar

2017 çanta trendleri arasında yer alan bu modelin en popüler deseni ise çiçek deseni oldu. Genellikle saten kumaş ile birleştirilen bu çiçek desenli portföy çantalar, kombine göre kullanan kişilere şık veya bohem-marjinal bir hava katıyor.

tasarim-bez-canta

2- Bez Çantalar

2017 yaz çanta modelleri arasında yükselişe geçen bez çantalar, günlük hali yansıtacak sözleri ve desenleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Genellikle düz ve açık bir renge sahip olan, fermuarsız ve çıtçıtsız olan bez çantalar her kadının kullanabileceği bir parça özelliğine sahip olduğu için popülerleşti.

3- File Çantalar

2017 ilkbahar yaz çanta modelleri arasında adından söz ettirmeye başlayan file çantalar, doğal bir duruş isteyenler için vazgeçilmez bir model olarak kullanılıyor. Astarlı olarak kullanılan modelleri olsa da genel beğeniyi kazanan model, astarsız file çantalar oldu. Tığ, örgü, yün veya sentetik dokuma şekilleri ile geniş bir yelpazeye sahip olan file çantalar, tarzı ile yeni moda çantalar arasında yer almaya başardı.

file-canta-modelleri

4- Hasır Çantalar

2016 ilkbahar-yaz sezonu ile plajlar dışında kullanılmaya başlayan hasır çantalar, 2017’nin en sevilen çanta modelleri arasına girmeyi başardı. Ayrıca bu çantaların, kullananlara bir vintage cazibesi katığı da aşikâr. Günlük kombinlerin tamamlayıcısı olan bu çantalar, çeşitli ayrıntılarla da hareketlendiriliyor. Şehir hayatında bile oldukça popülerleşen bu model, ne kadar büyükse o kadar rahat bir duruşa sahip olmanıza yarıyor.

hasir-canta-modasi.png

5- Çapraz Çantalar

Küçük tasarımlarıyla şık, geniş modelleri ile ise sportif bir görünüşe kavuşmanızı sağlayan çapraz çantalar, her zamanki gibi bu yıl da en güzel çantalar arasında yer alıyor. Taşlı, tokalı, nakış işlemeli, zincirli ve daha pek çok çeşitte modeli bulunan bu çantalar her kombinin yanında kullanılabiliyor. Bu yıl çapraz çantalarda özellikle deri ve eskitmeli modeller oldukça popüler oldu. Bu çantaları çapraz bir şekilde takmanın dışında, düz bir şekilde de kullanabilirsiniz.

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir