Skip to content →

2018’in Trendi Topuklu Deri Bot Modelleri

Gün içinde sürekli ayağımızı saran ayakkabılar sağlığımızı önemli ölçüde etkilemektedir. Ayakkabı hem kışın  ayağımızı soğuktan korumalı hem de yazın yüksek sıcaklıklarda ayağımızı rahat ettirebilmelidir. Bunun yanında ayağa giyildiği zaman estetik açıdan güzel bir görünüm oluşturması da aranan özelliklerdendir. Bu yüzden istenilen türden ayakkabı bulmak çok kolay olmayabilir. Ayakkabı türlerinden biri de özellikle kışın yağmurlu karlı günlerde giyilen botlardır. 

deri-topuklu-bot-2018.jpeg

Tercih Edilen Bot Modelleri

Piyasada birçok markaya ait çeşit çeşit bot modelleri bulmak mümkündür. Yüksek topuklu, alçak topuklu ya da  topuksuz bot modellerinin yanı sıra süet , deri, yapay deri botlar da bot çeşitlerinden yalnızca birkaçıdır. Süet botlar suyu içine geçirdiği için daha çok yağmursuz soğuk havalarda tercih edilmektedir. Düz topuklu botlar ise rahatına düşkün müşterilerin sıklıkla tercih ettiği modellerdendir.  Kadınların hem ayaklarını sıcak tutması hem de şık görünmek için en çok tercih ettiği modellerden biri de topuklu deri bot modelleridir. Topuklu deri bot modelleri özellikle 2018 de trend haline gelmesi düşünülen bot modelidir. Birçok marka bu modelde bot üretmektedir. Sur ve Ess marka botlar da kaliteli malzemelerle üretilmiş tercih edilen markalardandır. Bunun yanında Erb de ayakkabı üretirken trendleri takip eden ayakkabı markalarından biridir.  

bot-modelleri-2018.jpg

Topuklu Deri Bot Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Topuklu deri bot satın alınırken dikkat edilmesi gereken birkaç özellik vardır. Öncelikle tüm ayakkabılarda olduğu gibi topuklu deri bot alırken de dikkat edeceğimiz ilk şey kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Kalitesiz malzemelerle üretilen bu botlar dayanıksız oluşunun yanında koku oluşumuna da neden olabilmektedir. Ayrıca deri bot satın alırken  bot, gerçek deri olduğuna emin olduktan sonra alınmalıdır. Ne yazık ki piyasada gerçek deri reklamı yaparak müşterileri yanıltan gerçek deri olmayan ayakkabılar satan satıcıları da mevcuttur. Bunun için güvendiğiniz bir markadan bot alınması tavsiye edilmektedir. Örneğin; Erb ayakkabılar, gittikçe adını daha çok duyuran güvenli ayakkabı markalarından biridir. Ayrıca topuklu bot alırken topuğun yüksekliği ve hangi malzemeden yapıldığı da önemlidir. Çünkü yağmurda ya da karda yürürken kaymayan malzemelerle üretilmiş topuklu botlar kayma riskini azalttığı için daha avantajlıdır.

siyah-topuklu-deri-bot.jpg

Topuklu Deri Bot Fiyatları

              Çok değişik fiyatlarda topuklu deri botlar bulmanız mümkündür. Fiyatlar botun üretildiği malzemelere ve üreten firmalara göre değişkenlik gösterebilmektedir. Sadece adının ünlenmesinden dolayı ürettiği ayakkabıyı çok fahiş fiyatlarla sunan markaların yanında Ess ayakkabı firması gibi  hem kaliteli ayakkabı üretip hem de daha uygun fiyatlarla piyasaya sunan ayakkabı üreticileri de mevcuttur.

Published in Ayakkabı Terlik Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir