Skip to content →

7 Adımda Kışlık Güneş Gözlüğü Modası

Hiç şüphesiz şık bir görünüm için kaçınılmaz olan aksesuarlardan bir tanesi güneş gözlüğüdür. Uzun süredir moda dünyasında güneş gözlüğü sadece yazın kullanılır gibi algı vardı. Fakat son dönemlerde gerek kış modası defileleri takip edildiğinde gerekse caddelerdeki stiller incelendiğinde görülüyor ki güneş gözlüğü sadece yaz modasının vazgeçilmezleri arasında olmaktan çıkıp kış modasının da vazgeçilmezleri arasına adını yazdırmış gibi.

kisin-gunes-gozlugu-modasi.jpg

Yazımızda kışlık güneş gözlüklerini yedi adımda inceleyeceğiz.

1) Büyük Güneş Gözlükleri

Bu kış modasında güneş gözlükleri yüzümüzün yarısından fazlasını kaplayacak gibi.

2) Pilot Gözlükler Tekrar Aramızda

Doksanların meşhur pilot gözlükleri uzun süredir ortalıkta yoktu. Bu yılın kış gözlük modasında tekrar onları sık sık göreceğiz. Roberto Cavalli gibi birçok büyük marka pilot gözlük modellerini kreasyonuna aldı bile.

2017-2018-kis-gunes-gozlugu-modasi.png

3) Köşeli Yuvarlak Gözlükler

Son 2-3 yılın modası incelendiğinde yuvarlak gözlükler gerek çerçeveli gerekse çerçevesiz halleriyle çok moda. Birinci madde de büyük gözlüklerin moda olduğunu söylemiştik. Yuvarlak gözlük modası büyük gözüm modası ile birleşecek ve köşelerinde büyük süsler olan yuvarlak gözlükler bu kış modasında sık sık karşımıza çıkacak.

4) Ombre Gözlükler

Ombre tabirini duyunca birçoğumuzun aklına saç boyatmada kullanılan model gelir. Saç modasında sık sık karşımıza çıkan modelden alıştığımız bu renk geçişi bu kış gözlük modasına da karşımız çıkacak ve favorilerin arasında yerini alacak.

Mermer-Gorunumlu-Gunes-Gozlugu.png

5) Mermer Gözlükler

Hem cesur bir görüntü hem de iddialı bir görüntü için etrafı mermerle kaplı gözlükler bu kışın en favori modellerin başında geliyor.

6) Gözlerimizde Kelebekler Uçuşuyor

Kelebek kanatından esinlenilen desenli gözlükler bu yıl Gucci’nin defilesinde ilk defa karşımıza çıktı. Ama son defa çıkmadığını söylemek mümkün gibi duruyor. Çünkü gören herkesi kendisine hayran bıraktı. Bu kış modasında sık sık görecek gibiyiz.

7) Fütüristik Gözlükler

2016 2017 sezonunda ilk defa karşımıza çıkan fütüristik çizgili gözlükler başta ilginç karşılanmış olsa da sonradan çok sevildi. Ünlü yıldız Rihanna’nın da çıkardığı koleksiyonu ile birlikte bu kış sık sık karşımıza çıkacak gibi.

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir