Skip to content →

Abiye Kıyafetlerinize En Çok Yakışacak Küpe Modelleri

Takı seçiminiz kıyafetlerinizle uyumlu olduğu zaman oldukça etkileyici bir görünüm kazandırmaktadır. Başarılı takı seçimleriniz ile takınızı da kombinin bir parçası haline getirmeniz mümkündür. Aksesuar seçimleriniz, boyunuz ve kilonuza göre olmalı, üzerinizde bir ağırlık olarak durmamalıdır. Öncelikle içeriğimizde doğru aksesuar seçimi hakkında tavsiyelerde bulunacağız.

DOĞRU AKSESUAR SEÇİMİ İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Siyah elbise giydiğiniz zaman gümüş veya beyaz altın kolyeler oldukça güzel bir görüntü verecektir.

Koyu kahverengiyle elmas takılar büyük bir uyum sağlayacaktır.

Küpe seçimlerinde abartı olmanız, kıyafetinizde bulunan hoş görüntüyü bozacaktır. Kıyafete göre takı modelleri özellikle de kadın giyim için buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Ancak çok iddaalı giyindiğiniz zaman abartı küpeler takmanız tavsiye edilmektedir.

Abiye kıyafetinizin üzerine küçük halka küpeler tercih edebilirsiniz. Bunun yanında taşlı küpeler de tercih etmeniz kombin yapmanızı sağlayacaktır.

YAKA VE KOLYE UYUMLARI

Yaka kolye kombinleri için balıkçı yaka da uzun kolyeler tercih etmeniz gerekmektedir. Özellikle de bu yakada gösterişli kolyeler tercih ederek güzel bir kombin yakalayabilirsiniz.

Hakim yaka modeli kapalı bir yaka modeli olduğundan daha çok kısa, volümlü ve kalın kolyeler tercih etmeniz önerilmektedir.

Açık yakada oldukça özgürsünüz. Her modelde kolye ile rahatlıkla takılabilmektedir. Burada daha şık bir görünüm elde etmek için kolyenizi üst üste takabilirsiniz.

Straplez yaka ünlülerin özel günler için tercih ettiği bir yaka türüdür. Özel günlerinizde de rahatlıkla tercih edebileceğiniz straplez giyimler için gösterişli kolyeler tercih etmeniz gerekmektedir. Straplez oldukça iddaalı bir yaka modeli olduğu için burada gösterişli kolyelerle kombini desteklemek estetik bir görünüş katacaktır.

Kare yakalar için yaka çerçevesi içinde olan kısa kolyeler tercih etmeniz gerekmektedir. Kolye uzunluğunun fazla olması giyiminizin estetiğini bozacaktır.

Asimetrik yakalarda kolye seçiminiz oldukça önemlidir. Kapalı bir yaka olduğundan kısa kolyeler tercih edilmesi genel olarak kombine yakışmaktadır.

Siyah elbiseye uygun takı için genel olarak halkalı küpeler kombin yakalamanızı sağlayacaktır. Bunun yanında kıyafetinizin kapalılığına bağlı olarak kolye ve küpe tercihi yapmanız estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir