Skip to content →

Bohem Tarzından Ödün Vermeyenlere En Güzel Küpe Modelleri

Küpe, Eski Mısır ve Etrüsk zamanına dayanan bir aksesuardır. Küperle Eski Türkler’de de vardı ve o zamanlar farklı isimlerle anılırdı. Napolyon’un askerlerinde dahi rastlanılan küpeleri şimdi birçok malzemede, çeşitte ve farklı olarak bulabiliyoruz.

Bohem bir stil oluştururken aksesuar kullanımını çok tutmalı ve bu aksesuarların bohem tarzınızla birleştiğine, uyum sağlayıp sağlamadığına bakmalısınız.

Tüylü Bohem Küpeler:

Boho chic ya da eski adıyla bohem stil denince aklımıza çingene ruhu gelmelidir. Çingene ruhunda birçok malzeme ve çoklu kullanım ile renk önem taşır. Kendilerine ait bir tarz yakalamaya çalışan boho chic kadınları bu tarzı yakalarken çoğu kadından ayrılır ve marjinal durur. İşte bu marjinal parçalardan biri de tüylü küpeler. Tüy figürü kuş tüyünü anımasatan ve farklı renklerde olabilir. Tek bir tüyden oluşabileceği gibi birçok tüy birarada da kullanılabilir. Ayrıca bu tüylü küpeler olağan küpelerden daha uzun ve tek kulağa takılan modellerden olmalıdır. Tüylü küpelere boncuklu ya da püsküllü farklı malzemeler eşlik edebilir. Ayrıca sadece tüy figürünün kullanıldığı gümüş küpeler de boho cih ile birlikte kadınlar arasında görülmektedir. Tüylü küpeleri tek kulağınıza ve saçınızı diğer tarafa atarak ya da topuz modelleri ile kullanmalısınız.

Antik Modelleri Andıran Sallantılı Küpeler:

Bohem tarzda eskiyi andıran birçok şeye rastlayabiliyoruz. Vintage bir görünüm katan ve farklı şekillerden oluşan sallantılı küpeler de boho chic kıyafetler ile oldukça şık görünmektedir. Bronz zincir ve ham pirinç metalleri bu tarz küpeler için kullanılan malzemeler arasındadır. Salaş ve dökümlü elbiseler ile kombinleyebileceğiniz bu küpeleri birçok parça ile birleştirede bilirsiniz.

Tüm Kulağı Saran Küpeler:

Son yıllarda takı mağazalarında çokça gördüğümüz tüm kulağı sararak, yaratıcı şekillerden oluşan küpeler de bohem tarz ile birleştiğinde mükemmel duran parçalardan. Bu küpeler tek kulak deliğinden geçerek sonrasında tek kulağı sarabileceği gibi klipsler sayesinde de tüm kulağı sarabilirler. Yani bu küpeleri takmak için birden fazla kulak deliğinizin olmasına gerek yok. Bu küpeler ejderha, yılan gibi hayvan figürleri ya da yaprak gibi doğa figürlerinden oluşabileceği gibi tribal modellerden de oluşabilirler. Bu küpeleri takarken de yapmanız gereken saçınızı ya toplu kullanmak ya da küpe takmadığınız tarafa saçını şekillendirmek.

 

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir