Skip to content →

Bu Senenin Trend Kışlık Mont Modelleri

Montun Türkçe karşılığı belin üst tarafında bulunan, kalın veya ince (genellikle incelere ceket deniyor), yakalı veya yakasız, kısa kollu (bunlar da genellikle ceket sınıfına girerler) veya uzun kollu ceketlerdir. Ceket ise uzun veya kısa kollu, düğmeli veya düğmesiz gövde bölgesini kalçaya kadar örten uzun bir giysi türüdür.

Kışın Mont Neden Önemlidir?

Montlar genellikle kalın olduklarından sıcak tutmak için üretilmiş giysi türleridir. Genellikle yapıldığı maddeye göre sıcaklığı geçirgenliği bulunan (veya soğukluğu geçirmeme özelliği) bu giysi türleri kışın  soğuklarında sıcak kalmamıza ve dolayısı ile hastalanmamamıza yardımcı olur.

Mont Modelleri

Gün geçtikçe insan zevkleri de değişiyor. Eskiden giydiklerimizi tekrar giymek istemiyoruz. Her yeni bir günde yeni bir moda çıkıyor. Modayı yakından takip etmek, en yeni trendleri  öğrenmek giyim alışverişi yapmamızda önemli faktörlerdendir.   

bomber-ceket-modelleri.jpg

2018 Yılı Kışlık Bayan Mont Trendleri

 2018 yılının en tarz montlarından biri de bomber hakim yaka ceketlerdir. Bomber kelimesi İngilizce bir kelime olup Türkçe karşılığı Bombacıdır. Bu ismi şişkinliği sayesinde alan mont türleri iddialı yapıya sahip bayanların ilgi odağı olmuş durumda. Bu sene H&M, KOTON, ZARA gibi giyim konusunda üst sıraları hiç bırakmayan moda ikonu giyim mağazalarının sık sık ürettiği bu mont modelleri bayanların en çok tercih ettiği ürünlerden biri.

suni-kurklu-mont-modelleri.jpg

Suni Kürk Detaylı Mont

Gerçek kürklerin kullanılması hayvan ölümlerini arttırıyor. Hal böyle iken bayanlar artık suni kürke yönelmiş durumdalar. Bu senenin diğer modalarından biri de suni kürk modasıdır.Bu ürünlerin de en güzel örneklerini KOTON, Defacto gibi giyim mağazaları üretiyor.

Kamuflaj Desenli Dolgu Mont

Popülaritesini hiç kaybetmeyen kamuflaj deseni önümüzdeki sene de mont konusunda moda olmuş durumda. 2018 yılının bu modeldeki  en trend ürünlerinin öncüsü KOTON,  Decathlon ve LCWaikiki'dir.

fermuarli-kurk-kapsonlu-kemer-detayli-mont.jpeg

Kemer Detaylı Klasik Mont

Gün geçtikçe moda klasik ürünlere doğru kayıyor. Her zaman klasik görünüm asil görünüm olmuştur. 2018 yılının modalarının arasında yer alan klasik ve kemer detaylı montlar yine KOTON başta olmak üzere Defacto aracılığı ile de satışa sunulmuş durumda.

Published in Ceket Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir