Skip to content →

Bu Sezonun En Çok Sevilen İşlemeli Gömlek Modelleri

Gömlekler her yaş grubu tarafından ve kadın erkek fark etmeksizin belki de en çok kullanılan giysilerden biridir. Genellikle klasik bir üst giyim ürünü olarak görülse de spor tarzda gömlekler de elbette vardır. Bazı gömlekler ceket içine veya takım elbise ile giyilirken bazıları ise kot pantolan üzerine giyilmektedir. Her giysinin kendine göre bir kullanım alanı olduğu gibi gömleklerde de aynı durum söz konusudur. Genellikle erkek gömlek modellerinin spor veya klasik olanlarında keskin ve gözle görülür farklılıklar yoktur bu yüzden bu ayrımı kumaş türlerinden veya renklerinden yapabilirsiniz ve yaptığınız ayrıma göre kombin hazırlayabilirsiniz.

Kadınlar için durum farklı ve daha basit bir haldedir. Kadınlarda klasik gömlekler ile spor gömlekler arasında yaka, düğme ve desenine kadar farklılıklar görülür. Örneğin gömleğin yakası ütü kaldırmayacak bir yapıya sahipse bu gömlek daha çok spor kategorisine girer. Yakanın yapısıda gömleğin türünü belirleme de oldukça önemli bir etkendir elbet.

Örneğin bebek yaka da bir yaka çeşididir ve gömleklerde görülr fakat bu tarzda ki herhangi bir üstü klasik bir görünüm için kullanmak doğru sayılmaz zira daha spor ve spor şık bir görünüm için tercih edilmelidir. Erkek gömleklerinde olduğu gibi kadın gömleklerinde de kumaş yapısı gömleğin yapısını belirlemek için kullanılabilir. Eğer dökümlü durması gereken yumuşak  bir kumaş ise o gömlek spor bir gömlektir ama eğer ütü kaldırabilen ve daha katı yapıda bir gömlekse klasik kategorisinde yerini alabilir.

Son Yılın Trendi Nakış İşlemeli Gömlekler

Son yılın trendlerinden olan nakış modası her yerde kendini göstermiştir ve bunların arasında elbette kıyafetlerde yer almaktadır. Pantalondan, tişörte, gömlekten şapkaya hatta ve hatta ayakkabı çantaya kadar her çeşit üründe kendini göstermiştir. Nakışın yer aldığı bir bölümde gömleklerdir. Genellikle yine sezonun trednlerinden olan dikey çizgili, belden bağlamalı gömleklerde kendini göstermeye başlamıştır ve bu furyaya daha sonra diğer gömleklerde dahil edilmiştir. Genellikle gömleklerin yaka ve omuz veya varsa cep kısımlarına yapılan işlemeler olarak kendilerini göstermişleridir. Oldukça sevilen bir tarz haline geldiğinden ileriki yıllarda da devam edeceğe benziyor.

Published in Gömlek Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir