Skip to content →

Çok Üşüyenlere En Güzel Yünlü Mont Modelleri

Kış sezonu açıldı. Alışveriş raflarında bulunan ince yazlık tril tiril olan parçalar yerini trikolara kazaklara bırakmaya başladı diyebiliriz. Yani her geçen gün sonbahar/ kış modasına daha çok yaklaştık diyebiliriz. 2018 kış modası itibariyle de her zaman var olan parçaları bu sezon yenilenmiş bir şekilde göreceğimiz kesin. Adeta kış modasının demirbaşı niteliğinde olan parçalardan biri de montlar.

yunlu-mont-modelleri-2018.jpg

Her sezon yenilenmiş olarak karşımıza çıkan montlar bu sezon daha da sıcak tutacak diyebiliriz. Yeni yeni gördüğümüz montların genellikle yünlü şekilde. Adeta kış mevsiminde çok üşüyenlere özel yapılmış denilebilir. Dilerseniz, çok üşüyenlere en güzel yünlü mont modelleri ile ilgili bir konuşalım, ne dersiniz?

yunlu-montlar.jpg

Hem Üşümeyeyim Hem De Güzel Gözükeyim Diyenler Buraya!

Son iki kış sezonu boşunca sık sık karşımıza çıkan bir parça aslında yünlü mont modelleri. Esasında aynı mont modeli diye bakılabilir olsa da aslında öyle değil. Bu sezon montlarda hem klasik kesimlerde hem de spor kesimli montlarda da yünlü modası hakim diyebiliriz. Örnek spor yünlü monta bir örnek verecek olursak eğer, belin biraz altında biten ve belin ortasında kişinin bedenine uygun şekilde ayarlayabileceği bir ip ile büzgü yapılabilen kapüşonlu bir modelden bahsedebiliriz. İçi yünlü olan bu modelde soğuk kış günlerin de bile içinizin sımsıcak olacağının sinyalini bu yünlü olan kısma bakarak anlayabilirsiniz. Klasik bir örnek verecek olursak eğer bel hizasında biten ortadan değil de yan çapraz fermuara sahip ve yaka detayında tüylü olan yünlü montlar da kış mevsiminden klasikten vazgeçemeyen hem üşümeyeyim hem de klas görünümünden taviz veremem diyenlerin vazgeçilmez kombin parçası olmaya aday bir mont diyebiliriz.

yunlu-montlar-2018.jpg

Yünlü Mont Modellerinin Rengi Belli

Şu ana kadar sonbahar/ kış parçalarında özellikle yünlü montların hakim olduğu kesimin belden oturmalı şekilde, giyenin vücudunu tam oturacak şekilde yapıldığını söyleyebiliriz. Bu yünlü mont modelleri genel hakim olan renk de gözlemlendiğimiz kadarıyla yeşilin en güzel tonlarından biri olan haki yeşili. Elbette ki sezon boyunca renk skalasında değişiklik göstereceğini söylebiliriz fakat haki yeşilinin bu parçaya ayrı bir yakıştığını da belirtmeden olmaz.

Published in Ceket Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir