Skip to content →

En Çok Satılan Trençkot Modelleri

Havaların biraz soğumasıyla artık kot ceketler, tiril tiril kumaş ceketler yerini trençkotlara bırakamaya başladı. Hatta o sonbahar akşamları denildiğinde akıllara gelen dökülen yaprakları hemen yanında duran trençkotlu bir adam bile gözümüzde canlanır oldu desek abartmış olmayız. 2018 kış modası yeniden şekillenmeye başlarken ve alışveriş raflarında artık ince yazlık parçaların yerini hafif kalın trikolar ve kazakların aldığını görüyoruz.

burberry-tren%C3%A7kot-modelleri.jpg

Aynı zaman da trençkot mevsimi de açılmış oldu diyebiliriz. Peki her kesimden insanın tercih ettiği bu kurtarıcı parça ile akıllarınızda canlanan soruları yanıtlamaya ne dersiniz? En çok satılan trençkot modelleri hangileri, 2018 kış modasında ne tür trençkotlar göreceğiz bunlar hakkında biraz konuşalım mı?

Eski Zamanın Modern Hali En Çok Tutulan Model Oldu

Moda tasarımcıların sürekli dillerinden düşürmedikleri vintage yani eski zaman esintisinin trençkot modellerine de bir uğradığını belirtmeden olmaz. Tabi ki biraz daha modernlermiş hali ile. Kruvaze trençkotlar en çok satılan trençkot modelleri arasında. Bu model çeşitlilik gösteriyor olsa da eski zamandan farklılık gösterdiğini söyleyebiliriz. Vintage parçalarda gördüğümüz insanın üzerine tam oturmayan trençkotlara nazaran bu modelde daha çok vücuda tam oturmasının sevildiğini söyleyebiliriz.

Trenckot_alirken_dikkat_edilmesi_gerekenler.jpg

Biraz klasik olan bu trençkot modelini ise sporlaştırmak oldukça basit. Örnek bir kombin yapmaya ne dersiniz? Bu sezonun modası olan Jean to Jean ile tabi. Üzerinize giydiğiniz Jean gömlek ile yine giymiş olduğunuz Jean pantolonun aynı olmasına dikkat etmek koşulu ile gayet günlük ve rahat bir kombin elde edebilirsiniz ayrıca üzerine attığınız ekose desenli bir atkı ile de hem sıcacık hissederken hem de kombininize renklilik de katabilirsiniz.

Sadece Bir Model Değil Onlarca Model Mevcut

Trençkot modelleri konusunda özellikle mevsim geçişlerindeki kurtarıcılığı sebebiyle olsa gerek oldukça çeşitli model içeriğine sahip diyebiliriz. Kruvaze yaka trençkottan sonra akıllara ilk gelen bolero detaylı bir trençkotu, klasik giyinmeyi sevenler için klasik kesim bir trençkot modeli veya her zaman spordan yanayım diyenler için de spor kesim tarzındaki trençkot modelini tercih edebilirisiniz.

Published in Ceket Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir