Skip to content →

En Güzel Çizgili Pantolon Modelleri

Çizgili pantolonlar, giyen tarafından iyi bir kombin ve uyum sağlandığı takdirde gardırobunuzun vazgeçilmez parçalarından biri olacaktır. Çizgili pantolon giymek zevk ve cesaret işidir. İyi oluşturulmamış bir kombin ile ya da üzerinizde taşıyamayacağınız bir model ile kullanırsanız sempatiden çok antipati oluşturur taşıyan için. Bu nedenle nasıl ve nerede kullanacağınızın önemi büyüktür.

Yatay Çizgi Mi Yoksa Dikey Çizgi Mi?

Enine çizgili modeller bayanlar arasında çok fazla tercih edilmezler. Sebebi ise, enine çizgilerin kişiyi olduğundan kilolu ve kısa boylu göstermesidir. Bu nedenle boyuna çizgili pantolon kombini oluşturmak sizin için en ideali olacaktır.

Spor Mu Klasik Mi?

Dilerseniz renkli çizgili pantolonunuz ile kombin oluşturabilir ve spor şıklığının uyumunu bir bluz ile yakalayabilirsiniz. Bayanlar arasında en çok tercih edilen modeller siyah beyaz çizgili pantolon kombinleri ile karşımıza çıkmaktadır.

Çizgili pantolonunuzu dilediğiniz ortamda kullanabilirsiniz. Bol kesim çizgili pantolonlarınızın boyunu dikkatle ayarlamanız gerekmektedir. uzun pantolonlar kadar kısa kesim pantolonlar da bayanlar arasında popülerdir.

Yüksek Bel Mi, Düşük Bel Mi?

Çizgili pantolon modellerinin yüksek bel ya da düşük bel olan seçenekleri de mevcuttur. Her iki türü de bluz ya da gömleklerinizle kombinleyebilirsiniz.

Dilerseniz dar paça çizgili bir pantolonu bir stiletto ile de kombinleyebilir ve ofisinizde bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tesettürlü Bayanların da Tercihi!

Çizgili pantolon modelleri tesettürlü bayanlar tarafından da oldukça tercih edilmektedir. Ancak diğer kullanım alanlarında olduğu gibi çizgili pantolon tesettür modellerinde de dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri renk ve model uyumudur. Giyeceğiniz kıyafetin gözü yormaması gerekmektedir. bu nedenle, çizgili pantolon üzerine çizgili bluz ya da gömlek tercih ediyorsanız renk uyumuna dikkat etmelisiniz ki, çok karışık ve antipatik bir uyum yakalamayın.

Ancak en çok tercih edilenler ise çizgili pantolon üzerine kullanılan bluz ya da gömleğin pantolon ya da çizgisinin rengi ile uyumlu olmasıdır. Diğer pantolon kombinlerinde olduğu gibi farklı renkler ile patlatma durumu çizgili pantolonlar için geçerli olmayabilir. Çünkü, çok fazla renk olacağı için farklı bir renk kullanmamanız çizgili pantolonunuzu öne çıkaracaktır.

Published in Genel

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir