Skip to content →

En Güzel Gözlük Modelleri

En güzel gözlük modelleri Gözlük göz derecesine göre bir ihtiyaç olarak kullanılmakla birlikte, kombininiz için bir uyum anlamına da gelmektedir. İçeriğimizde de gözlük modelleri ve fiyatları konusunda bilgilendirmelerde bulunacağız.

Bir insanla karşı karşıya geldiğiniz zaman ilk baktığı yer yüzünüzdür. Bunun için de gözlüğünüzün duruşu ve mevcut stilinize uygun olması oldukça önemlidir. Özellikle de kemik gözlükler yıllardır kombin uyumu açısından büyük bir ilgi görmektedir.

2017-en-cok-satan-gozlukler

Kemik Gözlük Tercih Edebilirsiniz

Piyasada kemik gözlük fiyatları kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Eğer kaliteli bir ürünü bir kere alırım yıllarca kullanırım diyorsanız, önerimiz kemik gözlük seçiminde marka ürünleri tercih etmeniz olacaktır. Ancak kullanacağım gözlüğün kalitesi önemli değil diyorsanız, burada ortalama fiyatları tercih etmeniz yeterli olacaktır. Kaliteli gözlük fiyatları ortalama olarak 200 TL’den başlamaktadır. Eğer marka takıntınız yoksa 50 TL’den başlayan fiyatlarla bir kemik gözlüğe sahip olabilirsiniz.

kemik-gozluk-nasil-kullanilir_646x340.jpg

Yuvarlak Gözlük Çerçeveleri

Yuvarlak gözlük çerçeveleri de tercih edebileceğiniz bir diğer gözlük çerçevesi alternatifidir. Özellikle de köşeli yüz hatlarına sahip olanlar için yuvarlak gözlük çerçeveleri size oldukça güzel bir görünüm verecektir. Burada da yine ürün kalitesine göre bir fiyat artışı söz konusu olmaktadır. Yuvarlak gözlüğü hem spor giyimde hem de klasik giyimde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak burada önemli olan giydiğiniz kıyafetlerin rengi ve gözlüğünüzün çerçeve rengidir.

renkli-gozluk-camlari

Numaralı Gözlük İçin Çerçeve Alternatifleri

Numaralı gözlükler için de hem kemik hem de yuvarlak gözlük modellerinden birini rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Görme bozukluğu sebebiyle taktığınız gözlüğü bir kombin haline getirebilme fırsatına sahipsiniz. Eğer oval bir yüze sahipseniz dörtgen tasarımlar yani kemik gözlük çerçevelerini tercih etmeniz sizin için avantaj olacaktır.

Numaralı gözlüğümü hem daha iyi görmek hem de iyi bir görünüm sağlamak için kullanmak istiyorum diyorsanız ve eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz, yuvarlak ve yumuşak çerçevelerden kaçınmanız gerekmektedir.

Geniş alınlı ve sivri çeneliyseniz tercihleriniz oval ve yuvarlak çerçeveler olmalıdır. Böylelikle yüzünüzün uzunluğu görsellik açısından bölünür ve dış görünümünüzü güzelleştirir.

Kare yüze sahipseniz burada küçük ve köşeli gözlüklerden kaçınarak daha çok yuvarlak çerçeveler tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir