Skip to content →

En Güzel Kelebek Aksesuar Modelleri

Kelebekler insan hayatında, her zaman görülmesi mümkün olan, ufacık pullarla örtülü ve boyları en fazla 15cm’e ulaşabilen narin hayvanlardır. Bazıları renksiz sayılabilecek kadar az renk içerirken, bazıları capcanlı renkleriyle insanları kendilerine hayran bırakırlar. Bu eşsiz güzellikleri ve farklı türleriyle insanoğluna ilham kaynağı olmuşlardır. İnsanları derinden etkileyen bu canlılar, hayatın her köşesinde farklı şekil, boyut ve motifleri ile karşınıza çıkmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

1) Takı Olarak Kullanımı

Genç kızların gözdesi olan kelebek figürü hemen hemen her tarz takıda kullanılmaktadır. Bazen bileklerinizi süsleyen bir bileklik, bazen boynunuzdan zarifçe süzülen bir kolye bazen de kulaklarınızı taçlandıran bir küpe olarak karşınıza çıkar. Eğer parmaklarınızda rengârenk kelebeklerin uçuşmasını istiyorsanız, eklem yüzük setleriyle bunu yapabilirsiniz. Böylece seçmiş olduğunuz aksesuarlarla kıyafetinizi ve şıklığınızı sağlayabilirsiniz.

2) Duvar Süsü Olarak Kullanımı

Ev, insanın en çok vaktini geçirdiği yerdir. Her bir odası farklı tarzla ve zevkle döşenir. Her aksesuar özenle seçilir. Duvarlar ise evinizin birer tablosudur. Onlara derinlik katıp, her baktığınızda düşlere yolculuk etmek istiyorsanız dekoratif duvar kelebekleri ile hayallerinizi özgür bırakabilirsiniz. Bunu nasıl mı yapabilirsiniz? Bir koltuğunuzun arkasındaki duvarın, görünmeye başladığı yere öncelikle küçük boyutlarda olan kelebek motiflerini yapıştırarak işe başlayabilirsiniz. Daha sonra kelebeklerin boyutlarını değiştirerek yükseldikleri bir izlenim yaratabileceğiniz gibi 3 boyutlu kelebek duvar süsleriyle bunu tek bir hamlede de gerçekleştirebilirsiniz.

Kelebek aksesuarlarını satın alabileceğiniz gibi evde yapmanızda mümkündür. Peki kelebek süsleri nasıl yapılır? Yapmanız gereken birkaç renkli elişi kâğıdı, makas ve çift taraflı bant almaktır. İlk önce beyaz bir kâğıda farklı farklı boyutlarda istediğiniz şekilde kelebek motiflerinin kalıbını çıkarmaktır. Daha sonra bunları kullanarak elişi kâğıtlarından farklı renklerde kelebek kesip çıkarabilirsiniz. Sonra da çıkarmış olduğunuz kelebekleri iki kanadı üst üste gelecek şekilde tam ortadan ikiye katlayıp açarak, yapmış olduğunuz kelebeğe uçuyormuş izlenimi katabilirsiniz. Bu kelebeklere çift taraflı bandı da yapıştırarak orijinal ve sizi yansıtan bir aksesuar sahibi olursunuz. Geriye ise sadece istediğiniz duvara yapıştırmak kalacaktır. Böylece çok moda olan kelebek süsleriyle evinize renk katabilirsiniz.

 

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir