Skip to content →

En Güzel Kışlık Atkı Modelleri

Yaz sezonunda severek kullandığımız aksesuarları artık raflara kaldırıp, başka yazları beklemenin vakti geldi sanırım. Soğuk iyiden iyiye kendini hissettirirken yaptığımız alışverişler ince mevsimlik ve yazlık alışverişlerden çok daha ısıtacak kalın, triko kumaşların ağırlıklı olduğu kışlık alışverişine kaydı diyebiliriz. Her kış sezonunda olduğu gibi bu 2018 kış modası itibariyle de kışlık kabanlardan, kışlık atkılara kadar bir çok parça göreceğimiz kesin.

Hem kombinlere hareketlilik yaratan hem de soğuk kış günlerinde içinizi ışıtan atkılar hakkında biraz konuşmaya ne dersiniz? Hadi, en güzel kışlık atkı modelleri ile ilgili hem konuşalım hem de bu aksesuara biraz göz atalım.

atki-modelleri-2018.jpg

Hem İçinizi Isıtan Hem De Kombin Tamamlayıcınız: Atkılar

Kış sezonuyla birlikte artık geçen kış sezonunda gardırobun en uç köşesine itilmiş kışlık gün yüzüne çıkmaya başladı. Hatta sonbahar/ kış modasını bile billboardlarda görmeye başladık. 7’den 70’e herkesin her yaş grubunun ve her cinsiyet türünün tercih ettiği bir parça var, atkılar. İstenilen renk ve desende kullanıma uygun, kadın kombinlerinin kurtarıcısı niteliğinde adeta. Dümdüz bir kombin de bile farklı bir hava katan bu parça ile ilgi hem model hem de kombin yapmaya ne dersiniz? Öncelik olur daha günlük bir kombinden bahsedelim.

uzun-atki-modelleri.png

Üzerinize Jean bir gömlek giydiğinizi varsayalım, bu sene moda olan Jean to Jean yapmak için yine üzerinizdeki Jean gömleğin renginde bir Jean pantolonunuz giyip, kış günlerinin iki kurtarıcı olan ayaklarınıza giyeceğiniz bir cat türünde bot ile üzerine atacağınız şişme bir mont ile kombin yapabilirsiniz. Buraya kadar bu kombin her genç kızın yapabileceği tarzda bir kombin diyebiliriz, bu yüzden biraz hareketliliğe ihtiyacımız olduğu kesin. Bu hareketliliği ise bir atkı yardımı ile yapabilirsiniz. Üzerimizde tek renk hakim olduğu için desenli ve örgü modeli bir atkı ile kombininizi tek düze olmak kurtarabilirsiniz.

orgu-atki-modelleri.jpg

Klasiklerden Vazgeçemeyenlerin De Seveceği Atkılar

Yukarıdaki kombine ek olarak bu sefer klasik giyime önem verenlerin seveceği tarzda bir kombin ve atkı modeli düşünmeye ne dersiniz? Öncelik olarak klasik tarzda siyah bir bluz giydiğinizi var sayalım alt giyim olarak da desenli kışlık bir kalem veya midi boy bir etek giyin. Kış günlerinin iki kurtarıcı olan ayaklarınıza giyeceğiniz klasik bir çizme ve klasik kesim bir kaban ile bir kombin yapabilirsiniz. Ayrıca bu kombinizin üzerine düz renkli kışlık bir atkı ile hoş ve klas bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir