Skip to content →

En Güzel Kışlık Eldiven Modelleri

Kış alışverişi listesinin minik ama olmazsa olmaz bir parçası denince akla eldiven geliyor elbette. Üşüyen hanımların büyük kurtarıcısı,şıklığın tamamlayıcısıdır. Deri,yün,polar,taşlı,sade ve bunlar gibi birçok çeşitte üretiliyor zarif hanımlar için..

Havaların serinlemesiyle alışveriş öncesi sizlere fikir vermek adına eldiven modellerine bir bakalım..

deri-eldiven.jpg

Deri / Suni Deri Eldiven Modelleri:

Deri / Suni deri eldivenler resmi kıyafet giyen hanımlar,iş toplantıları,özel geceler için oldukça uygun eldivenlerdir. Bazı modellerinin iç kısımlarının yünlü veya tüylü oluşu ekstra sıcak tutmasını sağlamaktadır. Su geçirmez oluşları yağmur ve kar durumlarında avantaj sağlamaktadır. Özellikle son dönemde deri eldivenlere yapılan ekoseli kumaş,püskül ve kürk aksesuar detayları tercih edilme oranını arttırmaktadır.

Klasik yün eldivenler:

Klasik yün eldivenler her kadının çekmecesinde mutlaka yer alan bir çeşittir. Spor giyim ile oldukça uyumlu olduğundan özellikle öğrencilerin vazgeçilmezidir.

parmaklari-acik-eldiven-modelleri.jpg

Parmakları açık eldivenler:

Bileği saran,parmakların normalde açık ancak istendiği durumda dört parmağı komple kapatan bir ek kısma sahip eldiven çeşididir.

Özellikle renkli ve desenli modeller bu yıl çok tercih edilecekler arasındadır.

Nakışlı eldivenler:

Bilindiği üzere 2017 yılında nakış patlaması yaşandı adeta. Gömlekten,pantolona,eteğe,kısacası herşeyin nakışlısı üretildi ve nakış tekrar moda oldu. Tabi ki bu durum kış modasını da etkilemektedir. Zira mağazalardan kışlık reyonlarda nakışlı kazaklar,nakışlı montlar veya hırkalar görmek mümkün. Eldivenler de bu durumdan nasibini alacaklar arasında. Bu kış nakışın zerafetini üstünüzde taşıyacaksınız..

eldiven-modeli.jpg

Örgü eldivenler:

Bir klasik daha olan örgü eldivenler.. Hemen her kış onları görmek mümkün aslında. Tabi ki bu kış da yine değişik süslü modelleriyle,farklı tasarımlarıyla,canlı renkleriyle hanımlara eşlik etmeye devam edecektir. Telefon/tablet gibi cihazları elinden düşürmeyen ancak eldiven takmadan da yapamayan kişiler için parmakları açık olan ve örgü eldivenler ideal aslında. Herkesin bildiği gibi dokunmatik cihazlar için defalarca eldiven çıkarmak çok da sevimli bir durum değil malesef…

Polar eldivenler:

Son olarak polar eldivenlerden bahsetmek gerekirse; polar eldivenler kışın en sevilenleri arasında yer alabilir. Belki tek dezavantajı su geçirgen oluşu denebilir. Çünkü sıcaklık yönünden oldukça başarılı ve spor giyime son derece uygun..

 

 

 

 

 

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir