Skip to content →

En Güzel Kışlık Şapka Modelleri

Kış denilince aklımıza ilk gelen ürünlerden birisidir şapkalar. Özellikle başımızı ve kulaklarımızı (bere tarzı şapkalar için) koruyan, yağmur yağdığında saçlarımızın ıslanmamasını ve/veya başımızın soğuktan korunmasını sağlayan şapkalar her kış vazgeçilmezimiz haline gelmiştir.

en-guzel-kislik-sapkalar.jpg

Peki, moda her gün yenileniyor iken nasıl şapkalar tercih etmeliyiz?

Moda, her geçen gün yenileniyor ve değişiyor.Nasıl ki insanın düşünceleri ve zevkleri her an değişmeye ve yenilenmeye açıksa moda da bu doğrultuda sürekli yenilenir ve değişir. O halde 2018 yılının şapka modellerine bakalım.

kislik-sapka-bere-modelleri.jpg

Örgü şapkalar bu 2018 yılının en moda şapkalarından biri. Gün geçtikçe artık sadece modaya değil sağlığa da uymaya çalışan bayanlar özellikle makine şapkaları değil de el emeği göz nuru olan örgü şapkaları tercih ediyor. Bu örgü şapkalar her ne kadar makine şapkalarına oranla daha uygun olsa da sağlık açısından değerlendirildiğinde el örgüsü şapkalar makine işi şapkalardan daha sağlıklı. Bu nedenle daha çok tercih edilen ve 2018 modası arasında kendine yer bulan bu şapka modelleri sadeliği ve asilliği ile tercih ediliyor. Sağlıklı şapka olarak da anılan bu şapkaların öncüleri yine özgün ve güvenilir markalarda kendine yer buluyor.

bayan-kislik-pon-pon-sapka-modelleri-2017.jpg

Yün şapka : Yün şapkanın kullanılması ve moda olmasının sebebi her kesime hitap etmesi ve kış için kullanılmasının çok uygun olmasıdır. İnsan vücudunun sıcaklığı genel olarak hava sıcaklığından daha sıcaktır. Yün şapkanın kafaya takılması ile başımız hava ile ısı alışverişini keser. Isı alışverişi az yoğun ortamdan  çok yoğun ortama doğru olur. Bu sayede ısı alış verişi olmayacağından başımız sıcak kalır. Bu sene bu moda ve sağlıklı şapkaları  H&M ve KOTON gibi moda öncüsü mağazalarda bulabilirsiniz.

Moda gün geçtikçe klasikleşiyor. Ancak bu klasikliği tarz hale getirmek bizim elimizde. Yün şapka tercih sebebi evet. Ancak bu sadece yünden yapıldığının göstergesi. Yine KOTON ve H&M gibi mağazalarda bu yünlü şapkaların taşlılarını, baskılılarını, dikişlilerini de bulmak mümkün. Moda sadece yapılan maddeye göre olmaz. Moda,  insanın kendine yakışanı giymesidir.  Hayatımızın bir parçası olan spor da modanın içerisinde bulunmakta. Bu sebeple spor şapkalar da modanın bir parçası olmuş durumda.

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir