Skip to content →

En Güzel Nakışlı Kazak Modelleri

Sokağa çıksak ve “Bu sezona damga vuran kıyafetler neler diye sorsak” şüphesiz 10 kişiden 8 tanesinin aklına nakışlı parçalar gelecektir eminim. Dümdüz bir kıyafette bile eklendiğinde hafif hareketlilik getiren bir unsur nakış. Hatta bazen soft desenler ile bir araya getirerek bohem veya fırfırlı detaylı bir elbise ile romantik bir hava yakalayacak kadar alternatiflere açık bir detay desek abartmış olmayız sanırım. Tüm ilkbahar/yaz sezonu boyunca ayakkabısından tutun da bluzuna kadar türlü türlü parçalarda görmeye alışık olduğumuz bu güzel detayı sadece ilkbahar/yaz sezonun da bırakmak sanırım biraz haksızlık olurdu. Bu yüzden tasarımcılar da aynı düşünceye sahip olacak ki kış parçalarında da nakış detayı raflarda yerini almaya başladı. Hazır kıştan bahsetmişken en güzel nakışlı kazak modellerine bir göz atmaya ne dersiniz?

nakisli-kazak.jpg

Omuz Detaylarınızı Çiçeklendirin!

Son yıllarda omuz detaylı kıyafetler oldukça revaçta. Bazen omuz dekoltesi bazen omuz boyunca olan danteller kombinin aksesuar detayının adeta tamamıyla karşılar hale geliyor diyebiliriz. Özellikle omuz dekoltesi narin ve naif bir görünümün altını çiziyor diyebiliriz. Bu omuz detaylarına bir yenilik olarak kazaklarda da nakış günden güne popüler olmakta. Kış koleksiyonlarından da anlaşılacağı üzere bu sezon nakış detaylı oldukça fazla parça göreceğimiz kesin.

yarim-bogaz-nakisli-bayan-yun-kazak.jpg

Örnek olarak kazaklarda ki omuz kısmında bulunan nakış detayları ile kombininizi daha sıcak hale getirmek sizin elinizde. Yarım boğazlı bir kazağın iki omuz hizasında bulunan nakış detayları ile soğuk kış günlerinde sıcak bir esinti yakalayabilirsiniz. Veya nakış detayını sadece omuzla sınırlandırmamakta sizin elinizde. Önceden sıklıkla gördüğümüz kol detayları sadece fermuar veya düğmeye ait olmaktan çıkalı uzun zaman oldu diyebiliriz. Kol detaylarına danteller, tüller eklendi diyebiliriz. Kış modasına uygun olarak da kalın kazakların kollarını nakış detayı ile ahenk katabilirsiniz.

Bayan-Kazak-Modeli.jpg

Renklerin Gücünü Kazaklarınıza Yansıtın

İlkbahar/yazı sezonunun o uçuş uçuş duran soft renkli kıyafetlerin yerini 2018 kış sezonu itibari ile hafif sonbahar tonları, siyah tonları, kırmızı tonlarının alacağını söyleyebiliriz. Seçtiğiniz renk ne olursa olsun nakış detayı kombininize ayrı bir hava katacağını unutmayın. Örnek verecek olursak eğer omuzları pembe nakış detaylarına sahip antrasit renkli bir kazak ile kombinizi tamamlayabilirsiniz.

Published in Genel

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir