Skip to content →

En Güzel Oxford Ayakkabı Modelleri

Oxford ayakkabılar son dönemlerde sıkça yükselen bir trend ve maskülen hava yaratmak isteyenler kadınların ayakkabıda ilk tercihi. Bu maskülen tarzı mini etekler ya da uzun çiçekli elbiseler ile birleştirerek feminen tarz ile harika bir uyum oluşturabilirsiniz. Ancak oxford ayakkabıları tercih ederken dikkat etmeniz gereken nokta bacak boyunuz. Boyunuzun kısa olduğunu düşünenlerdenseniz daha açık renkte tercih yapmalısınız. Bu nedenle kombin yaparken dikkatli olmalı ve şıklığınızı oluşturmalısınız. Ayrıca oxford tarzı ayakkabılar ofis ve iş yaşamının da kurtarıcı parçaları arasında yer alıyor.

Desenli Oxford Ayakkabılar:

Her ne kadar ilk karşımıza çıktığında siyah ve rugan olarak kendini tanıtsa da daha sonra oxford ayakkabılar da desenli olarak kendine vitrinlerde yer buldu. Çiçeklisinden dalmaçyalı ya da leopar desenine kadar geniş bir yelpazede desen seçeneği bulunan oxford ayakkabıları desenli tercih ederken bağcıklı alabilirsiniz. Çok az topuğa sahip desenli oxford ayakkabılar cool bir görünüm için ideal ayakkabılardan. Canlı renkte mini elbiselerin altına giyeceğiniz desenli oxford ayakkabılar ile hem cool hem feminen bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Rugan ve Püskül Detaylı Oxford Ayakkabılar:

Oxford ayakkabıda ilk tercih olan rugan modeller son dönemlerde de karşımıza çıkıyor. Bu modelleri siyah, taba renklerde seçebilirsiniz. Maskülen bir görünüme sahip olan rugan oxford ayakkabılar tercihinize göre püskül gibi detaylar barındırabilirler. Bu hem maskülen havayı biraz yıkacak hem de size farklı bir hava katacaktır. Özellikle daha sivri burun modeller olarak karşımıza çıkan bu ayakkabıları jeanler ile giyerken paçasını kıvırarak daha şık bir görünüm oluşturabilirsiniz. Özellikle skinny pantolonlar ile bu modeller çok şık durmaktadır.

Süet ve İki Renk Oxford Ayakkabılar:

Topuk, taban ve bağcığın aynı renk, süetin ayrı renk olduğu ikili renk kombinasyonuna sahip oxford ayakkabılar da şık görünmek isteyen kadınların tercihleri arasında yer alıyor. Özellikle son dönemde yükselişte olan canlı renkleri taban, topuk ve bağcıklarda seçerek trend bir görünüm oluşturabilirsiniz. Midi boyda elbiselerle çok şık görünen bu modeller daha çok uzun boyluların seçeceği bir kombin olmalı ve kısa boylu kadınlar kendilerine pantolon ya da kısa etek kombini oluşturmalılar.

 

Published in Genel

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir