Skip to content →

En Güzel Uzun Hırka Modelleri

Yaz sezonunda severek kullandığımız elbiseleri, tunikleri, bluzleri artık raflara kaldırıp, başka yazları beklemenin vakti geldi sanırım. Soğuk iyiden iyiye kendini hissettirirken yaptığımız alışverişler ince mevsimlik ve yazlık alışverişlerden çok daha ısıtacak kalın, triko kumaşların ağırlıklı olduğu kışlık alışverişine kaydı diyebiliriz. Her kış sezonunda olduğu gibi bu 2018 kış modası itibariyle de kışlık kabanlardan, uzun hırka modellerine hatta eldivenlere kadar bir çok parça göreceğimiz kesin. 

uzun-hirka-Modelleri.jpeg

Bu parçalardan en klasik olanlarında biri de uzun hırka modelleri. Hemen hemen her kesimden insanın sevdiği bu parçaya biraz yakından bakmaya ne dersiniz? Haydi bu sezonun en güzel uzun hırka modelleri hakkında biraz konuşalım.

Uzun Hırka İle Kombinize Farklı Bir Hava Katın

Aslında uzun hırkalar genellikle sırdan parçalar gibi gözükür. Uzunluğu sadece bir detay bile olsa bu detay kombininizi tek düzelikten kurtarıyor ve bir hava katıyor diyebiliriz. Farklı renklere sahip bu parça ile kombin yapmak ise oldukça kolay. İster günlük ister özel bir günde giyilebilecek bir parça diyebiliriz. Normal de günlük kıyafet parçalarını özel bir güne uyarlamak zor olurken bu parça da bu geçerli değil. 

2018-uzun-hirka-modelleri.jpg

Hem Günlük Hem Özel Gün Kıyafetlerin Vazgeçilmezi Uzun Hırkalar

Aklınızda canlanması açısından isterseniz hem günlük olarak bir kombin ve uzun hırka modeli örneği verelim, ne dersiniz? Öncelik olarak ise üzerinizde v yaka siyah renkli bir kazak olduğunu var sayalım ardından siyah renkli bir Jean pantolon ve malum kış mevsiminde sıklıkla tercih edilen bir ayakkabı türü olan bir bot giydiğinizi farz edelim. Normalde gayet basit bir kombin olsa üzerinize atacağınız bordo veya saks mavisi uzun bir hırka ile kombininiz tek düzelikten çıkıyor diyebiliriz.

uzun-hirka-2018.jpg

İşte karşınızda hem günlük hem de hoş bir görünüm kazanmanıza yardımcı bir kombin. İsterseniz renkli aksesuarlar ile kombinizi hareketlendirebilirsiniz. Şimdi özel bir güne uyarlama yapmaya ne dersiniz? Yine üzerinizde v yaka bordo renk bir kazak , olduğunu ve hafif bir kolye ile de göğüs kısmınızı süsleyebileceğinizi d belirtmemiz lazım. Ardından ister midi boy ister mini boy etnik desenli bir etek siyah renkli uzun bir hırka ile özel bir akşam yemeğine artık hazırsınız.

Published in Genel

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir