Skip to content →

İşlemeli Ve Nakışlı Kışlık Yelek Modelleri

Sokağa çıksak ve “Bu sezona damga vuran kıyafetler neler diye sorsak” şüphesiz 10 kişiden 8 tanesinin aklına nakışlı ve işlemeli parçalar gelecektir eminim. Dümdüz bir kıyafette bile eklendiğinde hafif hareketlilik getiren bir unsurlardan ikisi nakış ve işleme. Hatta bazen soft desenler ile bir araya getirerek bohem veya fırfırlı detaylı bir elbise ile romantik bir hava yakalayacak kadar alternatiflere açık bir detay desek abartmış olmayız sanırım. Tüm ilkbahar/yaz sezonu boyunca ayakkabısından tutun da bluzuna kadar türlü türlü parçalarda görmeye alışık olduğumuz bu güzel detayı ise en güzel taşıyan parçalardan biri ise yelekler.

kislik-yelek-modelleri.jpg

Nakış ve işleme ile birlikte yelekler daha naif ve vintage bir hale geliyor. Tabi ki bu nakış modası sadece yaz sezonu için geçerli olacak değildi. Yoksa bu oldukça haksızlık olurdu. Sanırım moda tasarımcıları da bu düşünceye sahip olacak ki 2018 kış modası yeni yeni belirlenmeye başlamışken nakışlı ve işlemeli kışlık yelek modellerinin varlığının olacağı da ilk sinyalleri yaktı diyebiliriz. Şimdi kış sezonunda da göreceğimiz bu içimizi ısıtan parça hakkında biraz konuşmaya ne dersiniz?

2-16.jpg

Hem spor hem klasik kombinlerin vazgeçilmezi

Son yıllarda yelekler genellikle spor kombinler de kullanılan bir parça olup çıkmıştı. Bu yüzden yeleklerin dokusu, yapısı ve deseni daha çok spora kayan bir tarzdaydı. Ancak son iki sezondur hakim olan işlemeli ve desenli modası ve bu sene hemen hemen kesimden insanın severek kullandığı nakış modası ile birlikte bu olgu iyiden iyiye sarsılmaya başlandı. Evet, yelek spor bir kombine çok yakışıyor ve günlük hayatta kullanım açısından oldukça oldukça rahat bir kullanım sağlıyor, ancak sadece spora hitap etmesi klasik giyim tarzına yatkın olan bayanlara biraz haksızlık oluyordu. Bu sezon ise hem spor kombinlerin rahat bir tamamlayıcısı hem de klasik kombinlerin imaj tazeleyicisi olarak işlemeli ve nakışlı kışlık yelek modelleri görüyoruz.

1-18.jpg

Klas bir imaj sergilemek isteyenlerin vazgeçilmezi olmaya aday.

Dilerseniz klasik bir kombin yapalım birlikte. Üzerinizde bir beyaz bir gömleğin ve kalem eteğin var olduğunu düşünelim, gömleğiniz çok sıradan bir görünüme sahip olacakken aldığınız nakışlı ve işlemeli kışlık yelek ile farklı bir hava yaratmanıza olanak sağlayacaktır.

Published in Ceket Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir