Skip to content →

Kına Gecesinde Nasıl Giyilmeli?

Birçok kadının en zorlandığı konu, kına gecesinde ne tarz giyinilmesi gerektiğidir. Kına gecelerinde giyinilebilecek kıyafet ve kombin çeşitliliği oldukça fazladır ancak giyilmemesi gereken tek bir renk bulunmaktadır. Genel kanı, kınada kırmızı giyinmenin geline karşı bir ayıp olacağı yönündedir. Bu sebeple farklı renkler tercih etmek daha uygun olacaktır. Arkadaşın kına gecesinde ne giyilir sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır.

kina-kombini

Kınada nasıl elbise giyilir sorusunun cevabı, hareketli ve dikkat çekici detayları olan bir elbise tercih etmekten geçmektedir. Düz bir model yerine bu tarzda bir elbise giymek sizi oldukça şık gösterecektir. Kınalarda dantel bir elbise, belli noktalarında pul ve boncuk detayları olan elbiseler tercih edilebilir. Kınalar genellikle hareketli geçtiği için uzun bir abiyenin yerine midi bir elbise gecenizin kurtarıcısı olacaktır. Belden oturtmalı, göğüs veya sırt dekolteli bir elbise sizi daha zarif ve narin gösterecektir. Ayrıca kınada belli bir konsept varsa buna uygun bir elbise tercihi yapabilirsiniz.

kina-kombinleri

Sade elbise tercihlerinde gecenin yıldızı ayakkabılar ve aksesuaralar olmalıdır. Saçaklı küpeler, uzun kolyeler veya kalın bileklikler sizi tamamlayan ayrıntılar olacaktır. Ayakkabı ve çanta tercihini elbisenize göre açık bir renkte yapmanız ise sizi daha kibar gösterecektir.

kina-kombinleri-modelleri

Kınalarda elbise dışında en çok tercih edilen ve şık bir görünüşe sahip olan kombin, etek-gömlek ikilisidir. Toplu bir saç kullanacaksanız sırt dekoltesi olan bir gömlek giymek doğru bir tercih olacaktır. Bu şekilde üstteki parçada dekolte kullanıldığı durumlarda etek tercihi daha sade olabilir. Hareket imkânınızı kısıtlayacak dar bir etek yerine, pileli veya çan etek tercih edebilirsiniz.

Kına gecesi kombin çeşitleri oldukça fazladır. Bu kombin tercihlerinden biri de pantolon ile olabilir. Yüksek bel pantolonlar birkaç yıldır kınalarda oldukça kurtarıcı bir rol oynamaktadır. Bu yüksek bel pantolonun üzerine askılı bir bluz giyinebilirsiniz. Büyük ve sade bir kolye ise bu kombininize şıklık katacaktır. İspanyol paça pantolon ve stiletto ayakkabı uyumu ise boyunu daha uzun göstermek isteyen kadınların kurtarıcı olmaya aday gösterilebilir.

Published in Abiye Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir