Skip to content →

Minimalist Tasarımları Sevenler İçin En Güzel Minimal Kolyeler

Takılar her kadının kendine özgü parçalarıdır ve kombilediği kıyafetlerle kendilerini ifade etmelerine yardımcı olan parçalar arasındadır. Hem sade hem de iddialı olan minimalist kolyeler bu sezon oldukça moda.

Choker kolyeler:

90’lı yıllarda çokça gördüğümüz tasma kolyeler bu sezon hem taşlı hem de minimal modelleri ile kendine yer buldu. Siyah renkte choker kolyeleri ister dantel detaylı ister düz model tercih edebilirsiniz.

Burçlu minimal kolyeler:

Sade çizgilerin birleştiği burç simgelerinden oluşan bu minimal kolyeler ile zarif bir görünüm elde etmeniz oldukça basit. Burç yıldızındaki burçların her biri çizgilerle ve pırlantalarla birleşiyor ve ışıltılı bir görünüm kazanıyor. Burcunuza ait bu minimalist kolyelerden alarak kendi stilinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu kolyeler gümüş ya da altın ve pırlanta ile birleşebildiği gibi rose renklerle de birleşmekteler.

İkonik kolyeler:

İkonik tasarımlar hem kıyafetlerde hem de takılarda bu sezon oldukça kullanılıyor. İkonik görünümdeki ananas, baykuş ya da başka nesneler ile eğlenceli ve minimal bir stil yakalayabilirsiniz. Bu minimal tasarımlarda gümüş ya da altın seçeneklerinden size uygun olanını seçebilirsiniz. Ancak bu takıları takarken kıyafetlerinizde ikonik olmaktan kaçınmalısınız.

Rose akımında minimalist çizgiler:

Rose renkteki takılar birkaç sezondur en çok tercih edilen takılar arasında. Hem spor hem de şık bir duruş segileyen rose renkte takıları ince uzun rose zincir ve ucunda nesne ile takarak minimal bir stili tercih edebilirsiniz.

Kişiye özel takılar:

Kendi isminizin baş harfini ya da istediğiniz bir harfi simgeleyen size özel takılar da minimak kolyeler arasına girmektedir. Harfli yan kolye ya da hayat ağacı gibi birçok kendinizle bütünleştirdiğiniz simgeleri ince bir zincir ile beraber kullanabilirsiniz.

Çoklu kolyeler:

Uzunlu kısalı ve farklı malzemeden üretilen çoklu kolyeler de bu sezon çokça karşımıza çıkan minimal kolyeler arasında. İster doğal taşlı isterseniz rose renkte tercih edebilir ve kolyeleri açık yakalı kıyafetler ile kombinleyerek zarif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tüm kolye seçimlerinde yaka kesimi ile beraber doğru bir kombin yapmalı ve bu sayede şık bir görünüm elde etmelisiniz. Yakaya uygun olmayan kolyeler sizi şıklıktan uzaklaştırabilir.

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir