Skip to content →

Minimalist Tasarımları Sevenler İçin En Güzel Minimal Küpeler

Minimalist tasarımlar sadece kıyafetlerde değil aksesuarlarda da sevilen tasarımlar arasında. Bu aksesuarlar kullandığı malzeme ile ya da yarattığı formlar ile minimal tasarımlar arasına girmektedirler.

Minimalist Geometrik Küpeler:

Üçgen, yuvarlak ya da düz şekillere sahip olan bazen kulağı çevreleyen bazen de sadece kulak deliğinden aşağı uzanan minimal küpeleri casual kıyafetlerle birlikte giyerek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Bu minimalist geometrik küpeler rose ya da gümüş olabildiği gibi metal alaşım üzerine gümüş kaplama da olabilmektedir. Tarz bir görünüme sahip olan bu küpeleri gündüz şıklığından gece şıklığına kadar her ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Askı Küpeler:

Kulak askıları ya da askı küpeler olarak adlandırılan bu tasarımlar son dönemde trend olan parçalar arasında yerini koruyor. Özellikle genç kadınların tercihlerinden olan bu küpelerin diğer küpelerden farkı baston şeklinde aşağı kıvrılmak yerine yukarı doğru kıvrılması ve bu sayede piercing görüntüsü oluşturması. Kulak memesinin üstüne gizlenen bu tasarımlar taşlı olabildiği gibi gold ya da gümüş malzeme de olabilmektedir. Ancak askı küpeleri satın alırken kulak yapınızı göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü her kulak yapısı bu tasarıma uygun olmayabilir. Bu küpeleri takmak için kulak memenizin üst kıkırdağında diklik olması gerekmektedir. Bu küpeleri kullanırken saçlarınızın toplu olmasına özen göstermeli ve küpeleri ön plana çıkartmalısınız.

Birden Fazla Parçanın Kullanıldığı Minimalist Küpe Setleri:

Sadece tek bir parçada değil set olarakta minimalist tarzı yakalamak mümkün. Bunun için iç ve dış kıkırdaklarınızın delik olması yeterli. Hem cool bir görünüm oluşturan hem de kadınlara sevimlilik katan çoklu küpeleri istediğiniz malzeme ve şekilde seçebilirsiniz. Küçük halkalar ve uzun zincirlerin birarada kullanıldığı bu setleri dilerseniz satın almadan evde kendiniz de oluşturabilirsiniz. Bu model küpelerde tek kulakta uygulamaya gitmelisiniz. Bu nedenle bir tekini kaybettiğiniz minimal küpeleri birarada kullanarak yaratıcı bir görünüm oluşturabilirsiniz.

İkonik Minimal Küpeler:

İkonik tasarımların ön planda olduğu sezondan küpeler de etkilenerek ikonik bir görünüm oluşturuyor. Meyveler ya da hayvanlar gibi şekillerin minik ve zarif kullanımı ikonik görünümün küpelerde minimal bir yansıması. Sadece metal ya da gümüş seçebileceğiniz gibi renkli ikonik küpeleri de tercih edebilirsiniz.

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir