Skip to content →

Nakışlı Elbise Modelleri

Sokağa çıksak ve “Bu sezona damga vuran kıyafetler neler diye sorsak” şüphesiz 10 kişiden 8 tanesinin aklına nakışlı parçalar gelecektir eminim. Dümdüz bir kıyafette bile eklendiğinde hafif hareketlilik getiren bir unsur nakış. Hatta bazen soft desenler ile bir araya getirerek bohem veya fırfırlı detaylı bir elbise ile romantik bir hava yakalayacak kadar alternatiflere açık bir detay desek abartmış olmayız sanırım. Tüm ilkbahar/yaz sezonu boyunca ayakkabısından tutun da bluzuna kadar türlü türlü parçalarda görmeye alışık olduğumuz bu güzel detayı ise en güzel taşıyan parça şüphesiz ki elbiseler. Nakış ile birlikte elbiseler daha naif bir hale geliyor. Tabi ki bu nakış modası sadece yaz sezonu için geçerli olacak değildi. Yoksa bu oldukça haksızlık olurdu. Sanırım moda tasarımcıları da bu düşünceye sahip olacak ki 2018 kış modası yeni yeni belirlenmeye başlamışken nakışlı kışlık elbiselerin varlığının olacağı da ilk sinyalleri yaktı diyebiliriz.

beyaz-yaka-etek-nakisli-elbise.jpg

Dilerseniz soğuk kış günlerinde içimizi ışıtacak yaz esintisini elbiselerinize taşıyacak olan nakışlı kışlık elbiseler hakkında biraz konuşalım.

Trikolar Artık Daha Renkli!

Kışın vazgeçilmezi olan triko türündeki kıyafetler artık bir tık öteye çıkıyor diyebiliriz. Triko kumaşındaki nakışlı kışlık elbiselere rağbetin olacağı ise kesin. Hem sıcacık olmak isteyenlerin hem de güzel, naif bir görünüm yakalamak isteyenlerin vazgeçilmezi olacağı bir parça diyebiliriz triko nakışlı elbiselerin. Özellikle ilkbahar/yaz sezonunda oldukça sık gördüğümüz plise detayı ile daha hoş hale geldiğini eklemeden olmaz. Örnek bir model verecek olursak eğer gri renkli göğüs detayı nakışlı, etek kısmı ise pliseli olan bir elbise ile hem soğuk kış günlerinde sıcak hissederken hem de modern bir görünüm elde etmiş olacaksınız.

En-Yeni-Triko-Elbise-modelleri.jpg

Kadifelenmiş Nakışlılar Raflarda Yerini Aldı

Bu kış sezonunda eskiye bir atıf olarak kadife kumaşlı parçaları sık göreceğimiz kesin. Eski zaman esintisini taşıyan bu kadife kumaşlara eski havasından biraz çıkarıp modernleştirmek ise nakışlar detaylarının işi diyebiliriz. Örnek bir model verecek olursak eğer kadife kumaşta en çok tercih edilen lacivert renginin üzerine göğüs ve kol detayı nakışlı kışlık bir elbise ile dikkat çekici bir imaja sahip olabilirsiniz.

Sade-Kadife-Elbise-Modelleri.jpg

Published in Elbise Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir