Skip to content →

Sezona Damgasını Vuran En güzel Gözlük Modelleri

Doğru tercih yapıldığında tarzınızı ve duruşunuzu değiştirebilen gözlükler, en önemli aksesuarlarımızdan biridir. Bu sezona damgasını vuran gözlüklerin içinde birçok farklı model bulunmaktadır.

  1. Cat Eye Güneş Gözlüğü

Alışılmışın dışında olan boyutlara sahip olan bu gözlük modeli, 1950’lerden sonra günümüzde tekrardan en moda parça haline geldi. Sivri hatlara sahip olan bu gözlük modeli, Bella Hadid ve Kendall Jenner gibi ünlü modeller tarafından da sıkça kullanılıyor. Siyah camlı ve ayna camlı çeşitleri ise en çok tercih edilen modelleri arasında yer alıyor.

  1. Çift Telli Güneş Gözlüğü

Casual kombinlerle oldukça karizmatik bir hava yaratan bu güneş gözlükleri, renkli camlarla birleştiğinde ayrı bir havaya bürünüyor. Sarı camlı modelleri, bu sezonun favorileri arasında görülüyor. Ayrıca bu gözlükler, numaralı gözlük modelleri arasında en çok tercih edilenleri arasında bulunuyor.

  1. Geometrik Desenli Güneş Gözlükleri

Üçgen, dörtgen, beşgen hatta altıgen gözlük modelleri bu sezonun popüler parçaları arasında yer aldı. Alışılmadık bir şekle sahip olan bu gözlükler, renkli ve aynalı camlarla mükemmel bir görüntü yakalanmasını sağlıyor. Geometrik güneş gözlüklerinin daha çok küçük camlı modellerinin tercih edildiği görülüyor. Eğlenceli ve yeni bir bakış açısına sahip bir tasarımla hit bir model olan bu gözlükler, bu sezonun en çok kullanılan gözlükleri arasında yer aldı.

  1. Çift Camlı Gözlük Modelleri

Sıra dışı bir görünüme sahip olan bu güneş gözlükleri, üst üste takılmış havası veren camlar ile sezonun en iyileri arasında bulunuyor. Ünlülerin de sıkça tercih ettiği modellerden biri olan çift camlı gözlükler, alışılmışın dışında bir büyüklük ile yeni bir tarz yaratıyor.

  1. Yuvarlak Çerçeveli Güneş Gözlükleri

Pastel, neon, düz cam fark etmeden hem güneş gözlüğü hem de normal gözlük olarak oldukça popüler olan bu gözlük modelleri, farklı boyutlara sahip bir şekilde sevenleri tarafından sık bir şekilde kullanılıyor. Modası asla geçmeyen bu gözlük modelinin en çok rağbet gören çeşidi ise metal saplı modelleri oldu. Ayrıca bütün yüz çeşitlerine yakışan neredeyse tek gözlük modeli yuvarlak çerçeveli gözlüklerdir.

 

Published in Aksesuar Modası

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir