Skip to content →

Şıklığınızı Tamamlayacak En Güzel Uzun Ceket Modelleri

Uzun yapıda olan ceketler çoğu zaman tesettürlü kişiler için gibi görünse de bunu her insan giyebilir. Ceketler genellikle klasik yapıda olan giysilerdir fakat spor bir kombinle de giymek olasıdır. Uzun ceketler klasik görüntüden biraz daha uzaktadırlar ve daha spor bir yapıya sahiptirler. Kesimler ve kumaş tercihlerinden de bu gözlenebilmektedir.

Uzun ceketler de diğer ceketlerde olduğu gibi kumaş, kalınlık ve uzunluk açısından farklılık göstermektedir. Bazı ceketler diz üzerinde biterken bazıları yerleri süpürecek cinsten yapılmaktadır bazıları ise tam ara boydur. Ceket tercihinizi yapmadan önce mutlaka boy ve kilonuza uygun olacak ceket boyunu ve kumaş türünü seçmelisiniz hatta renkler bile kilonuzu etkileyebileceğinden renk seçimini de dikkatli yapmanız gerekmektedir. Uzun ceket kullanmak istiyorsanız ve kilolu bir yapıya sahipseniz dikkat etmeniz gereken en önemli husus kullanacağınız ceketin boyudur.

Yapılı kısımlarınızı örtmesi yönünden uzun ceketler size avantaj sağlar fakat çok ta uzun olmaması gerekmektedir zira ceketin uzunluğu sizin boyunuzdan kısar. Seçeceğiniz uzun ceket mümkün olduğunca uzun ceketler arasındaki en kısa olan olmalıdır.

Gelelim renk seçimine renk seçiminde de dikkatli olmak gerekir. Her kadının bildiği üzere bazı renkler kilolu gösterirken bazı renkler bi kadınları olduğumuzdan zayıf gösterir. Kilolu gösteren renkler açık tonlardır ve zayıf gösterenlerse koyu olanlardır. Bu bilgiler ışığında seçiminizi yapabilirsiniz. Son olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da cekette yer alan desenlerdir eğer varsa tabii. Bazı desenler yine kişiyi ince uzun veya kalın kısa gösterebilir. Örneğin enine çizgili bir ceket kişiyi daha kilolu ve kısa gösterirken boyuna çizgiler sizi daha uzun ve zayıf gösterecektir.

Hem Spor Hem Şık

Uzun ceketlerle hem spor hem klasik bir kombin oluşturabilirsiniz. Eğer ceketinizin içine gömlek giyip altına da kanvas yapıda bir pantalon veya bir etek giyerseniz bu kombin oldukça klasik bir kombin olacaktır. Eğer ceketinizin içine mini bir kot şort üzerine dümdüz basic bir beyaz tişört giyerseniz bu daha çok spor bir hava katacaktır.

Published in Ceket Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir