Skip to content →

Vintage Kaban Modelleri

Tüm moda duayenlerinin dillerinde olan bir kavram vardır. Bu kavram eskiye dönüştür. Yıl kaç olursa olsun eski parçalar illa ki günün birinde değerlenecek konumda. Son zamanlarda ise bu eskiye dönüşü iyiden iyiye hisseder olduk. Pantolonlardan tutun da bandanalara kadar eski zaman rüzgarının esintisini sokakta, moda haftalarında iyice görür olduk. Bu eski zamana dönüşün lügatımıza kazandırdığı, moda programlarında sıklıkla duyduğumuz kelime ise vintage.

Pembe-Vintage-Kaban-Modeli.jpg

Vintage diyebileceğimiz her parça özellikle şu zamanlarda oldukça popüler diyebiliriz. Vintage elbiseler, vintage çantalar, vintage kolyeler hemen hemen her alışveriş rafında yer alıyor diyebiliriz. Yaz sezonunda sıklıkla gördüğümüz bu eski zaman rüzgarını bu sonbahar/ kış sezonunda ise kaban da göreceğimiz kesin. Vintage kaban modelleri hakkında biraz konuşmaya ne dersiniz?

kruvaze-yaka-kaban-modelleri-2018.jpg

Zamansız şıklık: Kruvaze yakalar

Şuan bile modern hali şeklinde kullandığımız özellikle trençkotlarda sıklıkla tercih edilen kruvaze yakalar bu sezon karşımıza vintage rüzgarı ile çıkıyor diyebiliriz. Eski zaman esintisini dokusundan duruşuna kadar iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu güzel parçada, biraz bolluk söz konusu. Yani günümüzdeki vücuda tam oturan parçalara bakacak olursak değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz. Üzerinize biraz bol gelen kruvaze yaka olan bu parçayı çok seveceksiniz. Ayrıca bu model de biraz değişiklik yapıldığını da söylemeden olmaz. Bu vintage kaban modeli farklı şekillerde karşımıza çıkmakta. Örnek verecek olursak eğer, kruvaze yaka ancak düğmelerin biraz daha etek kısmına yakın kısımlarda olduğu kabanlar, yine kruvaze yaka düğmeleri orta kısımda olan kaban modeli veya kruvaze yak ancak etek kısmına yakın bir konumda olan tek düğmeli modelleri mevcut. Kış rüzgarına eski bir hava katmayı bu parçalar sayesinde başarabilirsiniz.

renkli-vintage-kaban.JPG

Vintage kaban modellerinde renk cümbüşü

Ne kadar eski zaman esintisi desek de bu sene vintage kaban modelleri renk skalası bakımından oldukça geniş. Genellikle koyu tondaki renklerin hakim olduğu bu skalada sonbahar rengi statüsünü her yıl koruyan taba renk, klasikliğin adeta eş anlamlısı haline gelen gri ve siyah renk ve geçen sezonda da parçalarda sıklıkla gördüğümüz petrol rengi olduğunu söylenebilir.

Published in Genel

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir