Skip to content →

Yazın En Favori Parçası: Çiçekli Etek Modelleri

 

Tıpkı babaannenizin sandığın çıkmış hissi uyandıran ve aslında eskilerin modasını yeniden canlandıran çiçekli kıyafetler; bu sezonun trendleri arasında en önemlilerden. İster bluz ister elbise isterseniz etek modellerinde çiçeklileri tercih ederek modayı yakından takip edebilirsiniz.

Çiçekli etekler hem günlük hem de gece olarak tercih edilebilirler.

Çiçekli Desenli Etekler Nasıl Kombinlenmeli:

Çiçekli desenler oldukça çok rengin kullanıldığı parçalar arasında. Bu etekler kısa ya da maksi olabilirler. Ancak üstünüze giydiğiniz parçanın sade renk olmasına dikkat etmelisiniz. Eteğinizin çiçekli renklerinin arasından sevdiğiniz bir tonu yakalayıp bu rengi üstlerinizde tercih edebilirsiniz.

Yüksek Belli Çiçekli Etekler:

Yüksek belli etekleri ister crop topslarla isterseniz uzun bluzlarla giyebilirsiniz. Ancak üstleri uzun tercih ederseniz yüksek belin içine sokmalısınız.

Düğmeli Çiçekli Salaş Etekler:

Tam da vintage modasına uygun olan hem salaş hem de önü düğmeli çiçekli etekleri beyaz bir bluzla tamamlayarak günlük hayatınızda kombinleyebilirsiniz. Bu kombin altına sandalet ya da babet tercih etmeli ve vintage takılar kullanmanız size hem feminen hem de bohem bir hava katacaktır.

Pileli Çiçekli Etekler:

Uzun ya da bileğe kadar olan bu modelleri günlük stilinizle kullanarak yazın sıcaklarında serinleten bir kombin yaratabilirsiniz. Üstüne giyeceğiniz dantel detaylı ya da örgü bluzlar sizi şık bir görünüme sokacaktır. Kruvaze üstler giyerek pileli etekleri ofis hayatınızda da kullanabilirsiniz.

Midi Çiçekli Etekler:

Hem 50’lerin hem de 70’lerin modasına göz kırpan midi etekler ister iri çiçekli isterseniz de minik çiçekli olabilir. Çiçeklerin şıklığında ve cümbüşünde sade üstler kullanmalı ve eteğinizi ön plana çıkartmalısınız. Ayrıca volanlı üstlerle de zor ve riskli bir stil kullanarak şıklığınızda iddialı olabilirsiniz.

Çiçekli Kalem Etekler:

Ofis hayatının vazgeçilmezleri arasında yer alan kalem etekler artık düz renk ve sadece siyah ya da beyaz renkten oluşmuyor. Kalem eteklerde de çiçekli modelleri seçerek ofis hayatınızda feminen bir stil yakalayabilirsiniz. Ayrıca çiçek desenli kalem eteklerle kullanılan topuklu ayakkabıları eteğinizde canlı renklerden birini seçebilir ve enerjinizi ortaya koyabilirsiniz.

Çiçek desenli etekler giyerken vücut ölçülerinize dikkat etmeli ve kalçanızı daha büyük gösteren modellerden kaçınmalısınız.

Published in Etek Modelleri

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir